08.10.2021
Поділитися: 1
  • Facebook
14328

Як навчитися дитині швидко рахувати усно?

Головне завдання будь-яких батьків – повною мірою розвивати свою дитину в усіх напрямках. Цьому сприяє не тільки гарне харчування, прогулянки на свіжому повітрі та фізичний розвиток, а й підвищення інтелектуального рівня.

Одним із важливих напрямків є навчання азів математики із самого раннього віку. Коли дитина піде в 1 клас, це допоможе їй навчитися швидко рахувати, розв’язувати задачі й застосовувати свої знання в житті.

Навчитися швидко рахувати допоможуть як заняття з дидактичним матеріалом, так і корисні ігри. Додавати та віднімати усно можна навчитися, граючи у веселі ігри дорогою додому із садочка. Наприклад, можна вчитися виконувати обчислення на автомобілях, що проїжджають повз вас, або на ліхтарних стовпах. Не зайвими будуть і кишенькові гроші – так малюк зможе самостійно порахувати в магазині решту і взагалі зрозуміти, що він може купити на них.

навіщо вчити дитину усного рахунку

Навіщо вчитися швидко рахувати усно?

Сьогодні майже у кожної дитини у вільному доступі є смартфон, планшет або ноутбук, які з легкістю проводять обчислення за дитину. Калькулятор – дуже потрібна людині річ, але маленькій дитині необхідно навчитися рахувати.

Якщо під рукою завжди є електронний помічник, навіщо напружуватися і вчитися усного рахунку? По-перше, будь-яка людина має вміти здійснити хоча б легкі математичні обчислення. По-друге, у шкільній програмі досить багато контрольних і самостійних робіт, де потрібно рахувати самому. Також не варто забувати про ДПА і ЗНО, де, звичайно ж, немає калькуляторів.

Найкраще починати рахувати усно у віці 5-6 років, коли мозок малюка максимально готовий до запам’ятовування нової інформації.

Користь усного рахунку для дітей

Усний рахунок необхідний не тільки для повсякденного життя – також він активізує розумову діяльність людини. Тренування рахунку дозволяє розвивати інтелект дитини, завдяки чому поліпшується пам’ять, увага, слухове сприйняття, швидкість реакції.

користь швидкого усного рахунку

Швидкий рахунок позитивно впливає на розум малюка, оскільки розвиває величезну кількість навичок, які з часом знадобляться учневі під час навчання в школі або в університеті.

Рахівниці абакус – чудовий тренажер з ментальної арифметики

Сучасні батьки все частіше звертаються до ментальної арифметики – методики для дітей різного віку, яка допомагає їм навчитися швидко рахувати. Крім того, ця методика розвиває дрібну моторику, пам’ять, кмітливість, швидкість реакції та інші інтелектуальні можливості дитини.

Ментальна арифметика також сприяє легшому вивченню таблиці множення. Адже якщо дитина швидко рахує, то і табличне множення їй дається легко. Та і добре розвинена пам’ять під час  занять пам’ять відіграє велику роль.

Рахівниця абакус — це основний інструмент, за допомогою якого малюк спочатку вчиться виконувати найпростіші розрахунки, а потім розв’язувати приклади будь-якої складності.

навчання ментальної арифметики

Як навчитися рахувати на рахівницях абакус?

Процес навчання рахунку на абакусі ґрунтується на принципі від простого до складного. У математиці, а також в інших науках, набагато простіше опанувати матеріал, поступово ускладнюючи його і не перестрибуючи теми.

Спочатку учень рахує на абакусі максимально прості приклади з одноцифровими числами. І тільки поступово приклади ускладнюються – використовуються двоцифрові та трицифрові числа. Розв’язуючи приклади на рахівниці, учень паралельно покращує навичку усного рахунку. Згодом він зможе повністю відмовитися від рахівниці та перейти до обчислень усно.

Опанувати ментальну арифметику можна в центрах академії розвитку інтелекту SMARTUM. Заняття підійдуть дітям від 5 до 16 років. Ігровий формат і велика кількість інтерактивних матеріалів роблять навчання не тільки ефективним, а й цікавим. Разом із розвитком навичок усного рахунку дитина буде розвивати свій інтелект, що позитивно позначиться на її успішності в школі. Запишіться на курси ментальної арифметики та почніть займатися вже зараз разом із SMARTUM.